booking: lakeside x

lakeside x

Lakeside X je indie-electro rocková formace, která svou tvorbou přesahuje hranice země, odkud pochází.

Od roku 2005 ve složení Janne Marvannen (zpěv), Robbie Broj (klávesy), I.G. Dvorsky (bicí) a Vito Hayek (kytara) představuje své temné vize zahalené do moderního electro soundu okořeněného živými nástroji. Na desce hloubka, smyslnost a výlety do zákoutí mysli, na koncertech pak energie, sex-appeal a hypnotická uhrančivost.

Koncerty kapely jsou vždy zážitkem jak díky energii, kterou kapela rozdává po hrstech, tak i projekcím z dílny kapely samotné dávajícím písním další rozměr. Od roku 2004, kdy vyšel u ceněné značky X-production (vydává např. Magnetik, Skyline, IAMX) zasněný debut "Sunrise" se kapela vyvíjí a posunuje mílovými kroky, sbírá další a další fanoušky a ke konci roku 2007, po úspěšné sérii koncertů k albu "EXIT:NOWhere" (vychází v květnu 2007) se díky věrnosti svého obecenstva a atmosférou, která kolem kapely vzniká, začíná nenápadně etablovat na tuzemské nezávislé scéně a posouvat se do kategorie kultovních kapel.

Lakeside X jsou možná více než doma známější v zahraničí. Jejich desky jsou prostřednicvím žánrových obchodů k dostání např. ve Velké Británii (deska "Sunrise" byla v polovině roku 2005 po 2 týdny na 5. místě prodejnosti obchodu Musicnonstop.co.uk), v USA (A Different Drum) nebo v Německu (Epopland, IndieTective). Díky internetu se hudba Lakeside X dostala i do těch nejneuvěřitelnějších končin světa (rádio KOOL ROCK z peruánské Limy ocenilo LX v srpnu 2007 jako "kapelu týdne"), příznivé recenze se mimo jiné objevily v belgickém prestižním časopisu Side-Line a na hudebních serverech po celé Evropě (Španělsko, Řecko, Finsko, Polsko).

Kapela v roce 2007 pilně koncertovala. V rámci turné "EXIT TOUR 2007" čítajíci 20 zástavek po celé republice kapela odehrála koncerty jak v známých pražských klubech (Palác Akropolis, Roxy, RockCafe), tak i na několika tuzemských festivalech (Hrachovka, Žlutý Fest, Sázavafest - jako jedna z vítězných kapel Bitvy o Sázavafest).

Jako třešničkou na dortu po úspěšné sezoně byl pro kapelu i pro její fanoušky koncert 5.10.2007 v brněnském klubu Fléda, kde LX vystupovali jako host kapely IAMX.

 

web: www.lakesidex.com
myspace: www.myspace.com/lakesidechurch

mp3 ukázky

kontaktujte nás